Varázsceruza

NÁDUDVARI PÉLDATÁRAK

 (A könyvek tartalmazzák a Varázsceruza helyesírási verseny feladatait.)

   

 

A könyvek megvásárolhatóak:
Iskolánk címe:
4181 Nádudvar, Fő út 137-141.
A verseny ideje alatt a helyszínen.
Érdeklődjön: 54/480-255


2017. április 28.
3. évfolyam
 

NÉV

ISKOLA

FELKÉSZÍTŐ TANÁR

Össz./Tollba-
h.p./mondás

HELYEZÉS

27. terem

Bődi Zoltán

Középkerti Általános Iskola Hajdúböszörmény

Csarnai Gabriella

20/3

 

Tóth Barbara

Középkerti Általános Iskola Hajdúböszörmény

Csarnai Gabriella

30/1

 

Svintek Zsombor

Bocskaikerti Németh László Ált. Isk. és AMI

Fási Ágnes

19/4

 

Fedor Hanna

Bocskaikerti Németh László Ált. Isk. és AMI

Orbánné Horváth Éva

22/4

 

Bíró Janka

Gönczy Pál Sport és Kéttanítási Nyelvű Ált Isk. Sz

Balogh Zoltánné

23/5

 

Mátrai Levente

Gönczy Pál Sport és Kéttanítási Nyelvű Ált Isk. Sz

Balogh Zoltánné

19/3

 

Pinczés Nelli

Balmazújvárosi Ált. Isk. Kalmár Zoltán Tagint.

Banáné Tóth Katalin

10/2

II.

Varga Hanna

Balmazújvárosi Ált. Isk. Kalmár Zoltán Tagint.

Banáné Tóth Katalin

18/3

 

Kiss Zorka Ágnes

Erőss Lajos Ref. Ált. Isk. Püspökladány

Farkasné Gál Edit

25/2

 

Majoros Amira Krisztina

Erőss Lajos Ref. Ált. Isk. Püspökladány

Farkasné Gál Edit

22/3

 

Baranyi Fruzsina

Vámospércsi Mátyás K. Ált. Isk. és AMI

Ludmanné Németh Marianna

16/3

 

Szöllősi Luca

Thököly Imre Két Tanítási Nyelvű Ált. I. H. Szob.

Juhász Zoltánné

21/2

 

Ináncsy Rita 3. o

Thököly Imre Két Tanítási Nyelvű Ált. I. H. Szob.

Harsányiné Tóth Tímea

28/3

 

 

 

NÉV

ISKOLA

FELKÉSZÍTŐ TANÁR

Össz./Tollba-
h.p./mondás

HELYEZÉS

26. terem

Kovács Lili Júlia

DE Kossuth L. Gyakorló Ált. Iskola Debrecen

Kovácsné Józsa Tünde

15/1

VII.

Meczner Zsófia

DE Kossuth L. Gyakorló Ált. Iskola Debrecen

Vígh Ibolya Zsófia

11/2

III.

Sipos Gergő

DE Kossuth L. Gyakorló Arany János téri Ált. Isk.

 

9/1

I.

Árkosy Liza

DE Kossuth L. Gyakorló Arany János téri Ált. Isk.

 

15/1

VIII.

Fazokán Fanni

DE Kossuth L. Gyakorló Arany János téri Ált. Isk.

 

26/5

 

Horváth Sándor

Püspökladányi Petőfi S. Ált. Isk.

Sajtosné Majoros Klára

51/8

 

Nagy Kitti

Püspökladányi Petőfi S. Ált. Isk.

Sajtosné Majoros Klára

37/7

 

Zagyva Fanni

Sári Gusztáv Ált. Isk. és AMI Kaba

Nagy Károlyné

24/5

 

Szarvas Adrienn

Sári Gusztáv Ált. Isk. és AMI Kaba

Makuláné Szanyi Lilla

30/2

 

Csuhai Zoltán

Polgári Vásárhelyi Pál Ált. Isk. Polgár

Juhász Erzsébet

21/3

 

Török Márton

Polgári Vásárhelyi Pál Ált. Isk. Polgár

Juhász Erzsébet

19/1

 

Szabó Diána

Kálvin Téri Ált. Isk. Püspökladány

Kalina-Bodó Zsuzsa

15/2

 

Bachraty Marcell

Kálvin Téri Ált. Isk. Püspökladány

Balázsné Nagy Éva

31/2

 

 

 

NÉV

ISKOLA

FELKÉSZÍTŐ TANÁR

Össz./Tollba-
h.p./mondás

HELYEZÉS

28. terem

Hegedűs Ágnes Luca

Jókai Mór Ált. Isk. és AMI Sárrétudvari

Koloszár Ildikó

22/3

 

Petrov-Todorov Petra

Jókai Mór Ált. Isk. és AMI Sárrétudvari

Koloszár Ildikó

24/3

 

Szücs Abigél

Debreceni Hunyadi János Ált. Isk.

Tóth Gyöngyi

31/4

 

Laczkó Levente

Debreceni Hunyadi János Ált. Isk.

Tóth Gyöngyi

22/6

 

Tóth Dávid

Szoboszlói Úti Ált. Isk. Debrecen

Riskó Györgyné

15/1

 

Dévai Lilla

II. Rákóczi Ferenc Ált. Isk.  és AMI Hajdúsámson

Forgácsné Király Ottília

23/3

 

Gál Attila

II. Rákóczi Ferenc Ált. Isk.  és AMI Hajdúsámson

Máté Adrienn

20/2

 

Kolozsi Lilla Petra

Petritelepi Ált. Isk. Püspökladány

Oláh Attiláné

34/5

 

Bányai Petra Laura

Petritelepi Ált. Isk. Püspökladány

Oláh Attiláné

42/12

 

Halasi Kovács Anna

Debreceni Gönczy Pál Ált Isk.

Kondor Krisztina

15/4

 

Havrics Hanna

Debreceni Gönczy Pál Ált Isk.

Gáll Gizella

15/3

 

Terdik Csenge

Ibolya Úti Általános Iskola Debrecen

Sebestyén Mária

15/1

VI.

Ködöböcz Márton Ábel

Ibolya Úti Általános Iskola Debrecen

Sebestyén Mária

11/3

IV.

 

 

 

 

 

 

2017. április 28.
4. évfolyam

 

NÉV

ISKOLA

FELKÉSZÍTŐ TANÁR

Össz./Tollba-
h.p./mondás

HELYEZÉS

25. terem

Barta Katinka

DE Kossuth L. Gyakorló Ált. Iskola Debrecen

Bocz Anna

19/3

 

Elekes Milla

DE Kossuth L. Gyakorló Ált. Iskola Debrecen

Burai Éva

16/3

 

Nagy Kamilla Réka

DE Kossuth L. Gyakorló Arany János téri Ált. Isk.

Egri Judit

13/3

V.

Szabó Janka

DE Kossuth L. Gyakorló Arany János téri Ált. Isk.

 

36/11

 

Papp Dorottya

Püspökladányi Petőfi S. Ált. Isk.

Darainé Ludányi Erika

36/12

 

Szabó Vivien

Püspökladányi Petőfi S. Ált. Isk.

Darainé Ludányi Erika

24/5

 

Faggyas Nóra

Sári Gusztáv Ált. Isk. és AMI Kaba

Kissné Szabó Melinda

28/9

 

Kovács Tímea

Sári Gusztáv Ált. Isk. és AMI Kaba

Németiné Zsirnameczki Rita

27/4

 

Szilvási Luca

Polgári Vásárhelyi P. Ált. Isk. Polgár

Tóthné Rente Ildikó

18/4

 

Nagy Zsófi Bianka

Kálvin Téri Ált. Isk. Püspökladány

Nyeste Erika

17/6

 

Kaszás Zoé Viktória

Kálvin Téri Ált. Isk. Püspökladány

Nyeste Erika

36/6

 

Jeges Barbara

Gönczy Pál Sport és Kéttanítási Nyelvű Ált Isk. Sz

Dr. Mártonné Révész Erzsébet

19/3

 

 

Gajdán Dorina

Középkerti Általános Iskola Hajdúböszörmény

Zombori Lajosné

27/4

 

Seiler Balázs

Középkerti Ált. Isk. Hajdúböszörmény

Zombori Lajosné

19/7

 

 

 

NÉV

ISKOLA

FELKÉSZÍTŐ TANÁR

Össz./Tollba-
h.p./mondás

HELYEZÉS

24. terem

Csóra László

Hunyadi Mátyás Tagiskola Berettyóújfalu

Bagdi-Szűcs Krisztina

21/9

 

Harangi Szabolcs

Hunyadi Mátyás Tagiskola Berettyóújfalu

Bagdi-Szűcs Krisztina

23/4

 

Kiss Regina

Hosszúpályi Irinyi József Ált. Isk. Hosszúpályi

Deákné Balogh Ágnes

10/2

II.

Rápolthy Boglárka

Hosszúpályi Irinyi József Ált. Isk. Hosszúpályi

Deákné Balogh Ágnes

9/2

I.

Takács Lili

Debrecen- Bánki Református Ált. Isk.

Antal Csabáné

11/1

III.

Ambrum Balázs

Diószegi Kis István Ref. Ált. Isk. és AMI

Turzó Renáta Erika

16/1

 

Lefter Miklós

Hajdúszoboszlói Bárdos Lajos Ált. Isk.

Szűcsné Kiss Ildikó

16/0

VIII.

Kovács Máté

Hajdúszoboszlói Bárdos Lajos Ált. Isk.

Szűcsné Kiss Ildikó

34/8

 

Martos Lili

Berettyóújfalui József A. Ált. Isk. Széchenyi I. Tag

Sebőné Papp Judit

25/6

 

Tapaszi Zsanett

Berettyóújfalui József A. Ált. Isk. Széchenyi I. Tag

Sebőné Papp Judit

28/10

 

Nagy Gréta

Vámospércsi Mátyás Király Ált. Isk. és AMI

Hetey Lajosné

26/7

 

Ökrös Hanna

Vámospércsi Mátyás Király Ált. Isk. és AMI

Rácz Ildikó

40/9

 

Szerdi Boglár

Erőss Lajos Ref. Ált. Isk. Püspökladány

Kissné Balla Krisztina

23/5

 

Kiss Viktor

Erőss Lajos Ref. Ált. Isk. Püspökladány

Kissné Balla Krisztina

38/19

 

 

 

NÉV

ISKOLA

FELKÉSZÍTŐ TANÁR

Össz./Tollba-
h.p./mondás

HELYEZÉS

23. terem

Szabó Éda

Thököly Imre Kéttan. Nyelvű Ált. Isk. Hszoboszló

Kövsdi Ildikó

42/6

 

Szabó Eszter

Thököly Imre Kéttan. Nyelvű Ált. Isk. Hszoboszló

Baloghné Futó Éva

25/6

 

Hegedűs László Bulcsú

Jókai Mór Ált. Isk. és AMI Sárrétudvari

Bodóné Madar Edit

25/3

 

Tar Veronika

II. Rákóczi Ferenc Ált. Isk. és AMI Hajdúsámson

Vastagné Szűcs Gabriella

32/9

 

Veress Zsuzsanna

II. Rákóczi Ferenc Ált. Isk. és AMI Hajdúsámson

Hermanné Mányi Ildikó

22/4

 

Párkányi Ábel

Debreceni Petőfi Sándor Ált. Isk.

Thurzó Judit

14/1

VI.

Dani Anna

Debreceni Petőfi Sándor Ált. Isk.

Thurzó Judit

12/1

IV.

Ecsedi Noémi

Petritelepi Ált Isk. Püspökladány

Tőkéné Nagy Ilona

47/8

 

Kabai Koppány Zsolt

Petritelepi Ált Isk. Püspökladány

Tőkéné Nagy Ilona

42/4

 

Pócsi Aliz

Debreceni Gönczy Pál Ált. Isk.

Somogyiné Győri Magdolna

31/7

 

Nagy Boróka

Debreceni Gönczy Pál Ált. Isk.

Kapczárné Péli Erika

29/4

 

Szathmári Zsófi

Ibolya Úti Általános Iskola Debrecen

Nagy Erika

17/4

 

Hajdu Márton

Ibolya Úti Általános Iskola Debrecen

Nagy Erika

15/6

VII.

 

2017. április 28.
5. évfolyam

NÉV

ISKOLA

FELKÉSZÍTŐ TANÁR

Össz./Tollba-
h.p./mondás

HELYEZÉS

22. terem

 

 

 

Kondorosi Dorka

DE Kossuth L. Gyakorló Gimnáziuma és Ált. Isk.

Jónásné Visnyai Ágnes

24/14

 

Gyöngy Lilla

DE Kossuth L. Gyakorló Gimnáziuma és Ált. Isk.

Jónásné Visnyai Ágnes

8/3

II.

Mózsik Petra

Nagyhegyesi Veres Péter Ált. Isk.

Molnár Enikő

25/18

 

Fekete Hédi

Nagyhegyesi Veres Péter Ált. Isk.

Molnár Enikő

26/10

 

Kovács Krisztina

Püspökladányi Petőfi Sándor Ált. Isk.

Karacs Tiborné

9/3

III.

Kündeán Mihály

Püspökladányi Petőfi Sándor Ált. Isk.

Karacs Tiborné

27/20

 

Molnár László

Sári Gusztáv Ált. Isk. és AMI Kaba

Nagy Károlyné

33/22

 

Balogh Petra

Sári Gusztáv Ált. Isk. és AMI Kaba

Nagy Károlyné

34/17

 

Mézes Lizandra

Polgári Vásárhelyi Pál Ált. Isk. Polgár

Császárné Kovács Katalin

20/8

 

Szabó Enikő

Polgári Vásárhelyi Pál Ált. Isk. Polgár

Császárné Kovács Katalin

33/22

 

Tóth Sándor

Kálvin Téri Ált. Isk. Püspökladány

Nagyné Varga Mária

32/10

 

Nagy Kinga

Kálvin Téri Ált. Isk. Püspökladány

Nagyné Varga Mária

24/6

 

Gut Gábor Zaránd

Berettyóújfalui József Attila Ált. Isk.

Kiss Tamás

40/20

 

Nagy Tamás

Bocskai István Gimnázium Hajdúböszörmény

Mezőné Szabad Erzsébet és
Nagyné Kiss Anikó

11/0

V.

Görömbey Réka

Debreceni Gönczy Pál Ált. Isk.

Budáné Hajdú Ágnes

24/11

 

Nagy Benedek

Debreceni Gönczy Pál Ált. Isk.

Makai Judit

28/18

 

 

 

NÉV

ISKOLA

FELKÉSZÍTŐ TANÁR

Össz./Tollba-
h.p./mondás

HELYEZÉS

21. terem

 

 

 

Csordás Réka

Bocskaikerti Németh László Ált. Isk. és AMI

Vadonné Lukács Tímea

10/5

IV.

Szabó Eszter

Szent Bazil Görögkatolikus Ált. Isk. Hajdúdorog

Nyustiné Nagy Mariann

14/8

 

Gál Dániel Péter

Sári G. Ált. Isk és AMI Zichy Géza Tagi Tetétlen

Csala Márta

16/3

 

Sipos Erika

Sári G. Ált. Isk és AMI Zichy Géza Tagi Tetétlen

Csala Márta

48/23

 

Dán Vivien

Debreceni Petőfi Sándor Ált. Isk.

Lakatos Szabina

12/7

VI.

Virág Dorottya

Debrecen-Bánki Református Ált. Isk.

Szabóné Tóth Tünde

19/12

 

Papp Dorina

Vámospércsi Mátyás Király Ált. Isk. és AMI

Opre Mária Krisztina

21/7

 

Nagy Virág

Vámospércsi Mátyás Király Ált. Isk. és AMI

Opre Mária Krisztina

34/23

 

Ács Panna

Vámospércsi Mátyás Király Ált. Isk. és AMI

Opre Mária Krisztina

40/19

 

Kis Anett

Vámospércsi Mátyás Király Ált. Isk. és AMI

Cseresznye Erzsébet

33/10

 

Molnár István Márton

Vámospércsi Mátyás Király Ált. Isk. és AMI

Cseresznye Erzsébet

40/17

 

Gál Soma Gyula

Jókai Mór Ált. Isk. és AMI Sárrétudvari

Bodóné Kiss Annamária

22/14

 

Sáfián Erika

II. Rákóczi Ferenc Ált. Isk. és AMI Hajdúsámson

Dr. Szabóné Kozma Zsuzsa

31/17

 

Gyöngyösi Bernadett

II. Rákóczi Ferenc Ált. Isk. és AMI Hajdúsámson

Szilágyi Erzsébet

49/20

 

Bányai Kinga Anita

Petritelepi Ált. Isk. Püspökladány

Szabó Annamária

49/16

 

Daróczi Izabella

Petritelepi Ált. Isk. Püspökladány

Szabó Annamária

26/14

 

Fütyü Laura

Hajdúszoboszlói Bárdos Lajos Ált. Isk.

Takács Nagy Anita

20/8

 

Móré Kincső

Ibolya Úti Általános Iskola Debrecen

Elek Judit

15/10

 

Szabolcs Dóra

Ibolya Úti Általános Iskola Debrecen

Almásiné Oláh Krisztina

6/3

I.

 

2017. április 28.
6. évfolyam

 

NÉV

ISKOLA

FELKÉSZÍTŐ TANÁR

Össz./Tollba-
h.p./mondás

HELYEZÉS

Kémia labor

 

 

 

Kobialka Tímea

Nagyhegyesi Veres Péter Ált. Isk.

Molnár Enikő

25/5

 

Jónás Lili

Nagyhegyesi Veres Péter Ált. Isk.

Molnár Enikő

27/7

 

Mester Lajos

Sári Gusztáv Ált. Isk. és AMI Kaba

Kissné Cseke Valéria

15/1

 

Németh Ágnes

Sári Gusztáv Ált. Isk. és AMI Kaba

Papp Judit

24/7

 

Katona Orsolya

Kálvin Téri Ált. Isk. Püspökladány

Bordásné Keserű Zita

19/1

 

Pálfi Helga

Kálvin Téri Ált. Isk. Püspökladány

Bordásné Keserű Zita

31/5

 

Incze Nóra

Berettyóújfalui József Attila Ált. Isk.

Cseke Szilvia

11/2

IV.

Kiss Lívia

Szent Bazil Görögkatolikus Ált. Isk. Hajdúdorog

Nustiné Nagy Mariann

1/0

I.

Petneházi Péter

Szent Bazil Görögkatolikus Ált. Isk. Hajdúdorog

Benczéné Mátyási Katalin

12/3

V.

Menyhárt Ágnes

Kölcsey Ferenc Ref. Gyak. Ált. Isk. Debrecen

Erdei Zoltánné

13/4

VI.

Takács Attila András

Berettyóújfalui József A. Ált. Isk. Széchenyi Tagi.

Aranyiné Csalánosi Csilla

8/2

II.

Gellén Attila

Vámospércsi Mátyás K. Ált. Isk. és AMI

Székely Anett

14/4

 

Szilasi Gréta

Vámospércsi Mátyás K. Ált. Isk. és AMI

Székely Anett

17/4

 

Pusztai Ákos

Erőss Lajos Ref. Ált. Is. Püspökladány

Szitainé Győrössy Hajnalka

15/3

 

Mezei Miletta

Thököly Imre Kéttan. Nyelvű Ált. Isk. Hszoboszló

Komán Bernadett

30/5

 

Karácsony Sára

Thököly Imre Kéttan. Nyelvű Ált. Isk. Hajdúszoboszló

Kunkli Nóra

9/1

III.

Jenei Balázs

Jókai Mór Ált. Isk. és AMI Sárrétudvari

Bodóné Kiss Annamária

32/7

 

Seres Réka

II. Rákóczi Ferenc Ált. Isk. és AMI Hajdúsámson

Szilágyi Erzsébet

20/5

 

Bota Martin

II. Rákóczi Ferenc Ált. Isk. és AMI Hajdúsámson

Módis Tamás

33/8

 

Nagy Jázmin Zoé

Petritelepi Ált. Isk. Püspökladány

Szabó Annamária

17/5

 

Zsámboki Éva

Petritelepi Ált. Isk. Püspökladány

Szabó Annamária

20/2

 

Víg Regina Panna

Debreceni Gönczy Pál Ált. Isk.

Budáné Hajdú Ágnes

19/5

 

Erdélyi Péter

Debreceni Gönczy Pál Ált. Isk.

Makai Judit

17/2

 

Tar Réka

Balmazújvárosi Ált. Isk. Bocskai István tagintézménye

Kunkli Ferencné

15/4

 

Hajdu Kata

Hajdúszoboszlói Bárdos Lajos Ált Isk.

Takács- Nagy Anita

31/7

 

Szücs Nikolett

Hajdúszoboszlói Bárdos Lajos Ált Isk.

Takács- Nagy Anita

14/3

 

Szabó Laura  Dorina

Ebesi Arany J. Magyar - Angol Két Tan. Nyelvű Ált. és AMI

Németi Jánosné

21/8

 

Mészáros Nóra

Ebesi Arany J. Magyar - Angol Két Tan. Nyelvű Ált. és AMI

Németi Jánosné

20/3

 

 

 


 

„Varázsceruza” helyesírási verseny

versenykiírása

2017. április 28.

 

    A Kövy Sándor Általános és Alapfokú Művészeti Iskola alsó tagozatos munkaközössége és a humán munkaközössége a 2016/2017-es tanévben is megrendezi a megyei helyesírási versenyt.

A versenyt feladatlap formájában bonyolítjuk le a tájékoztatóban ismertetett szabályok szerint.


   A verseny célja: Lehetőséget szeretnénk biztosítani arra, hogy a versenybe bekapcsolódó iskolák 3-4. és 5-6. osztályos tanulói összemérhessék helyesírási készségüket.

 

   A verseny résztvevői: Az általános iskolák 3-4. és 5-6. osztályos tanulói vehetnek részt. Egy iskolából évfolyamonként 2-2 tanuló indulhat. A tavalyi győztes iskola plusz egy versenyzőt indíthat.
 

   A verseny időpontja: 2017. április 28. (péntek)
                                       9.00 óra


  Helyszíne: Kövy Sándor Általános és Alapfokú Művészeti Iskola,  
                           Nádudvar, Fő út 137-141.


Benevezési határidő: 2017. április 10.

 

Benevezéseket levélben és e-mail-ben várjuk. Postacímünk: 4181 Nádudvar, Fő út 137-141., e-mail címünk: kovysandor@nadudvar.hu

 

Jelentkezési lapunk letölthető honlapunkról: www.kovyiskola.hu

Jelentkezsi lap itt letölthető!


  A verseny értékelése: A megoldásokat évfolyamonként külön értékeljük. Az első tíz helyezett díjazására kerül sor. Minden hiba egy pont levonással jár. Egyenlő pontszámok esetén a tollbamondás szövegének hibáit hasonlítjuk össze.

 

  Az eredményhirdetés várható időpontja: A verseny napján

kb. 12.00 – 12.30 órakor lesz.

     A verseny szabálya: A versenyen a 3-4. és 5-6. osztályosoknak egyaránt 60 perc alatt kell a feladatlap feladatait elkészíteni. A versenyen használható eszköz csak toll lehet.

            A verseny részvételi költsége: 800 Ft/fő.

Ezen összeget a Jövő Nemzedékéért Alapítvány, 4181 Nádudvar, Fő út 133. számlájára kérjük befizetni, a csekket jelentkezés után, ha kérik, kiküldjük az iskoláknak, és kérjük a számlamásolatot a benevezéshez mellékeljék. A befizetés történhet átutalással is a következő számlaszámra: OTP Bank

                                      11738149 - 20003885

Az így befolyt összeget a verseny rendezési költségeire és a versenyzők díjazására fordítjuk.

            A versenyre név szerinti nevezést kérünk. A befizetett részvételi költséget visszafizetni nem tudjuk.

Ha valaki betegség miatt nem tud részt venni, helyette ugyanabból az iskolából és azonos évfolyamról más tanuló indulhat.
 

Ezt a változást a verseny előtt kérjük jelezni.
 

Nádudvar, 2017. január 4.
 

Mindenkinek eredményes felkészülést kívánnak:
 

                                   a verseny rendezői 


 

 

XXIV. Varázsceruza - VARAZSCERUZA 2016